Kiedy tabletki na odchudzanie mogą zaszkodzić?

Wszystkie suplementy diety, mimo wielu badań laboratoryjnych i testów są środkami, których stosowanie powinno być przemyślane i najlepiej skonsultowane ze specjalistą. W przeciwnym razie suplementacja spalaczami tłuszczu i innymi środkami odchudzającymi może wyrządzić nieodwracalne krzywdy w organizmie.

Sytuacje wykluczające suplementację spalaczami tłuszczu

Jeśli cierpimy na jakąkolwiek chorobę, mimo dodatkowych kilogramów i chęci ich szybkiej utraty, stosowanie tabletek na odchudzanie powinno być poprzedzone konsultacją z lekarzem. Do największych przeciwwskazań suplementacji należą:
• Ciąża i laktacja
• Cukrzyca
• Choroby serca
• Choroby układu krążenia
• Problemu neurologiczne

Spalacze tłuszczu a złe samopoczucie

Bardzo częstym problemem podczas stosowania spalaczy tłuszczu z kofeiną jest złe samopoczucie. Najczęściej jest ono spowodowane skutkami ubocznymi wywołanymi składnikami tabletek na odchudzanie. W wielu sytuacjach złe samopoczucie mija po przyjęciu kilku dawek, jednak jeśli utrzymuje się dłużej, należy definitywnie zrezygnować z przyjmowania danego preparatu.

Nie taki diabeł straszny

W wielu przypadkach tabletki na odchudzanie są demonizowane. Jest to oczywiście przesada i nie powinniśmy temu ulegać, ponieważ tak jak wszystko przynoszą zarówno negatywne jak i pozytywne skutki. Warto przynajmniej raz przekonać się na własnym przykładzie, jak wpływa na nas zażywanie spalaczy tłuszczu i jakie efekty przynosi.

2 Comments Add yours

  1. Marcin napisał(a):

    W przypadku dużej nadwagi nie polecam tabletek. Zdecydowanie lepiej zrzucić trochę masy i dopiero później się wspomagać.

  2. Michał napisał(a):

    Moim zdaniem jednak bardziej szkodzą niż pomagają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *